Veterinární akupunktura

Zajímavé případy

Příběh PÍĎI

pida-foto.jpg

     Majitelka  navštívila v červnu na základě doporučení ošetřujícího veterinárního lékaře ordinaci  Čínské medicíny s malým temperamentním pejskem Píďou. Pejska bolela záda, bolest se projevovala při určitých pohybech, kdy pejsek vykviknul a schoval se do botníku.

     Vyšetření RTG páteře bylo negativní.

     Pejsek prodělal na jaře tohoto roku zánět slinivky a jater a několik let trpí alergii na kvetoucí trávy.

 

     Píďův příběh je výborná ukázka fungování Čínské medicíny – vše souvisí se vším.

     Pro terapii jsme zvolili akupunkturu podpořenou užíváním bylinných preparátů.

     Při prvním akupunkturním sezení jsme vybrali body pro uvolnění bolesti zad. Píďa snášel jehličky i přes svůj temperament neobyčejně dobře. Jediné bolestivé místo při napichování byl bod, který přímo ovlivňuje a podporuje především funkcí slinivky.

 

     Jaký jsme udělali závěr a jak pokračovala léčba?

 

     Na jaře Píďa prodělal zánět slinivky a přestože byl úspěšně léčen západní medicínou, energetická hladina v akupunkturní dráze, která ovlivňuje slinivku, nebyla ještě zcela doplněna a to se projevilo bolestivostí zad právě v oblasti, kudy prochází energetická dráha spojená se slinivkou.

 

      Proč se onemocnění slinivky objevilo na jaře?

 

Píďa žije v panelákovém bytě s křížencem rotvajlera. Jejich vzájemný vztah je konfliktní, dalo by se říci, že Píďa je stále ve střehu a stresu. Stres oslabuje energetickou dráhu jater, v mluvě čínské medicíny hovoříme o stresem „napjatých játrech“. Ta mohou ovlivňovat dráhu plic a slinivky. Předešlé roky se stres projevoval skrze dráhu jater na dráze plic – alergií. Energetická dráha jater je nejzranitelnější na jaře. Proto když stres nepolevoval, onemocněl letošní jaro Píďa zánětem jater. A nemocná játra umí doslova a do písmene energeticky zaútočit na slinivku, u které se projevil také zánět. Nehledě na to, že oba orgány jsou i anatomicky blízko sebe.

 

      Po prvním akupunkturním sezení se bolest zad výrazně zlepšila a v dalších setkáních jsme se začali více zaměřovat na doplnění a zharmonizování dráhy slinivky za současné podpory jater.

      Po 8 setkáních jsme léčbu ukončili. Léčebná procedura odstranila bolest zad a z dlouhodobého hlediska bude mít pozitivní dopad na činnost slinivky, jater a i na Píďovu alergii. Při zlepšení energie slinivky se zlepší i energie plic, neboť dle energetického zákona čínské medicíny energie slinivky rodí energii plic. Je-li matka silná, syn je zdráv.

     Pro Píďovo zdraví je velmi pozitivní plánované přestěhování do rodinného domku a tím snížení  stresu.